| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat caci, cu cat faci mai repede sex ( la o varsta frageda, sub 18 ani ) cu atat ti se deformeaza corpul mai tare? Daca da, si daca te masturbezi este tot la fel? Dau funda, va rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| WhatheWow a răspuns:

Odată ce începi viața sexuală și în special la o vârstă la care nu ești dezvoltată complet, se produce o creștere a activității hormonale, activitate care poate influenţa felul de dezvoltare al corpului.
În consecință, da se poate ca organismul să sufere o anume deformare sau din contră, să se dezvolte mai armonios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Corpul nostru a evoluat destul de mult incat sa se adapteze la viata sexuala activa( sau chiar una abstinenta, stiu ca n-a murit nimeni din asta).Dar inaintea inceperii unei vieti sexuale(active, nu din curiozitate unde faci sex doar o data pe an si apoi te ingrozesti) e bine sa tii cont de maturitatea organelor sexuale. Daca sunt in dezvoltare, e posibil sa ai de suferit pe viitor.
Corpul nu se deformeaza, din contra, e mai ferm, mai bine vascularizat pentru ca faci miscare.

| rousz a răspuns:

Depinde dupa organismul fiecaruia, in special acum in ultimul timp ai vazut si tu ca sunt fete ce deja la 15 ani isi incep viata sexuala, le-ai vazut deformate?

| Anca16188 a răspuns:

Eu m-am latit foarte tare in solduri sad si imi pare rau.