| SaRiNoOtZa a întrebat:

Este bine sa tii dieta cu supa de varza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Toate dietele astea prin infometare nu sunt bune de nimic, iti recomand dietele disociate in care poti manca de tot cata cantitate vrei, dar nu trebuie sa amesteci anumite alimente. de ex: paste fara rosii, carne fara ulei, peste fara ulei doar cu legume, s. a. m. d daca respecti dieta intocmai vei slabi garantizat 8 kg intr-o luna.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca poti respecta doua caracteristici:
1. in afara de supa de varza sa mananci lactate si legume.
2. foarte important: dupa ce renunti la supa de varza, trebuie ca toata viata sa mananci numai ce mancai in timpul curei in afara de supa de varza.
Chestia cu supa de varza e asa: o folosesti ca sa-ti pacalesti foamea pana te obisnuiesti sa mananci putin si echilibrat. In cursul curei, trebuie sa scazi incet cantitatea de supa de varza, pentru ca apoi sa ramai numai pe ce mancai in afara de supa de varza. Trebuie sa intelegi ca aceasta cura iti schimba complet modul de viata si de a manca si daca te vei abate de la regim, vei pune dublu sau triplu inapoi.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, incearca o dieta echilibrata excluzand prajelile, carnea de porc, mezelurile, bauturile carbogazoase, bauturile alcoolice, smantana, untul, cascavalul, iaurtul gras...

| mioara a răspuns:

Este buna si supa de legume cu varza, dar nu o poti manca mereu, redu carnea grasa, mananca numai legume, peste, carne de pui lactate, fructe in special fa o cura de grefe de cateori iti este sete mananca cate 1-2 grefe sunt bune, iti spala organismul de toxine, eu de la 100kg am ajuns la 73kg intr-o perioada de 8luni.

| unicka a răspuns:

Daca ai grupa de sange A2 ciorba de varza nu merge, toate dietele se tin in functie de grupa sanguina si doar sub supravegherea unui nutritionist

| claudiea79 a răspuns:

Eu am mincat supa de varza nu am putut decit 3 zile. mi s-a facut rau de foame si am renuntat. acum maninc in fiecare zi dupa de legume si nu slabesc deloc. m-am lasat de fumat si m-am ingrasat in 8 luni 10 kg.nu maminc carne nu maninc grasimii nici prajeli di tot degeaba

| aysun a răspuns:

Nu. E bine sa mananci din toate cate putin si sa faci sport, pentru ca d-asta e facut corpul uman. Stramosii tai vanau, isi procurau hrana, astfel faceau sport.
Tu stai si crapi in fata TV-ului fara sa faci sport.

| georgianna a răspuns:

Nu este deloc bine! Am facut tampenia asta cand aveam vreo 17 ani si m-am ales cu mari probleme de sanatate.Este bine sa ai grija de tine, sa iti ingrijesti corpul si sa mananci sanatos dar nu plati cu sanatatea pentru asta ca iesi in pierdere.
Ti-o spune cineva care a stat mult in spital din cauza nesabuintei.Mananca tot ce vrei, dar cu masura; fa sport, mergi pe jos cat de des poti si vei fi multumita. Daca vrei sa vb mai multe da-mi mesaj pe prv.Toate bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După ce nu ai să mai consumi această minunată „ supă„, vei pune dublu pe tine.
Învață să mănânci, puțin și sărac în calorii completat cu mișcare (sport).
Pa, pa.

| diana_8199 a răspuns:

NU. Am auzit la multe cunostinte de dieta asta dar toate erau dezamagite majoritatea au pus dublu inapoi...asa ca ti-as recomanda o ora sau 30 min alergat si o dieta mai sanatoasa...bafta!