| Beccaaa a întrebat:

Este cam jenant, dar pun intrebarea asta din disperare.Cand am fost vara asta in vacanta am luat...paduchi. Mi-am cumparat de la farmacie sampon Paranix,un fel de emulsie si am luat si un pieptene electric special. Faza e ca acum cred ca toti sunt morti dar au apucat sa faca oua,iar oricat de mult m-as pieptana cu acel pieptene electric tot mai raman cateva oua in zone mai retrase. Peste o luna incepe scoala si vom avea acea inspectie la inceput de an, si chiar daca ouale sunt moarte doctorul tot le va vedea si ma voi face de ras.
Ce sa fac ca sa scap 100% de oua si de paduchi? Stiu ca o solutie evidenta ar fi sa ma tund,dar nu vreau.
In caz ca ati trecut si voi prin asta,voi cum ati scapat?
Va rog, nu radeti.Dau FUNDA.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Gaz lampant.dai de 2-3 ori, seara, fara sa te speli.schimba asternuturile in fiecare seara.