| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva care s-a operat de hemoroizi? Si daca da unde s-a operat si care au fost costurile!? Vreau sa fac si eu o operație si as fi interesat de niste recomandări!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu m-am operat. Am luat o solutie din Ungaria (Reparon). Costa acum 3 ani circa 35 lei. Nu mai stiu cat costa acum. Am vazut undeva in jur de 3200 forinti. Asta inseamna peste 40 lei. Am pus crema pe supozitoare Hemorzon si dupa cateva zile am scapat. Sotia mea a folosit circa 3 tuburi dar a scapat si ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare spital sau clinica privata are un medic gastroenterolog care numai dupa un examen amanuntit iti poate face o asemenea operatie, si-ti poate da un pret estimativ.
Depinde daca ai numai hemoroizi extreni sau sunt si interni, daca ai polipi care sangereaza, fiindca uneori problemele de pe intestinul gros sunt mult mai grave decat la exterior, chiar daca hemoroizii interni nu dor.

| natur a răspuns:

Inainte de a face operatia trebuie sa ai in vedere faptul ca hemoroizii se pot vindeca fara interventii chirurgicale.
Vezi aici: https://www.bioplant.com.ro/blog/sanatate/hemoroizii