| LorenaRatio a întrebat:

Cine sa mai operat de Chalazion?
Eu da, si fix dupa operatie mi-a iesit di nou. Ce sa fac|? Alta operatie numai vreau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| doctoressa a răspuns:

Interventia chirurgicala are scopul de evacua un salazion voluminos care nu se vindeca sub tratamentele obisnuite si care interfera cu vederea. Din pacate, salazionul poate recidiva. Ar fi bine sa mergeti la medicul dvs. oftalmolog pentr tratament. Multa sanatate! http://www.i-medic.ro/boli/orjeletul-ulciorul-si-salazionul