| AndreiDoMino a întrebat:

Este normal ca dupa ce mi-am plombat o masea cu plomba definitiva sa ma doara putin, nu mereu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da,daca este foarte aproape de nerv! Tine cateva zile la ea ceai de musetel cu tinctura de propolis!

| Tynnna a răspuns:

Eu am o plomba de cativa ani buni si nu am avut niciodata probleme cu ea, doar intr-un an m-a durut putin...nu mai stiu sigur, ori m-a tras curentul atunci, ori era de la ceva ce am mancat-cred ca ciocolata(eu am dintii sensibili la rece si la prea dulce..trist).

| ion933 a răspuns:

Nu a mai avut un prieten de ameu aceias problema el a mers si sia scos plomba da nu stiu sigurdin ce cauza parca avea legatura cu nervu

| mayweather01 a răspuns:

Poate sa te doara 2-3 zile dupa ce ti-ai pus-o daca te doare in continuare du-te la dentisthappy