| EdwardAlex a întrebat:

Este normal sa simti mici dureri ale unei masele, la 2 ore dupa ce ai plombat-o? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,este normal daca durerea e mica si trece in cateva ore, poate zile, daca simti ca se umfla du-te inapoi la dentist

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da e normal, totusi maseaua aia a suferit o mica trauma cand a fost curatata cu freza. Daca ti a scos si nervul e si mai normal.

Insa daca durerea persista 24-48 ore mergi la medic, poate s-a infectat

| lpavel a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana! Daca durerea nu trece in cateva zile intoarcete la medic! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e normal, poate nu ai nervul scos complet.

| GottaBeYou a răspuns:

Mai asteaptă până mâine şi vei vedea atunci dacă te mai doare, dacă durerea persista ar trebui să consulţi medicul stomatolog. Eu mi-am pus 8 dinţi şi m-a durut sub lucrare timp de 2 zile apoi durerea a trecut si acum nu mai am probleme. Baftă!