| Anonim2htqbf a întrebat:

Este posibil sa fi insarcinata daca: ti-a venit menstra inainte cu 2 zile decat normal, a tinut ca de obicei(5+6 zile) dar fluxul nu era foarte abundent ( varia cand mai mult, cand mai putin )? Mentionez ca fost foarte racita in ultimul timp si crd ca am fost si racita jos pentru ca ma ustura la urinare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu, de obicei tine 2-3 zile daca esti insarcinata. Cred ca e din cauza racelii.

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La orice farmacie, se gaseste o chestie foarte inteligenta, pe numele ei: Test de sarcina. Nu costa o avere si iti raspunde precis la intrebare.

| bystefu a răspuns:

Exista posibilitatea sa iti vina chiar si in luna a 3a si tu sa fi insarcinatawinking

| Anonim2htqbf explică (pentru bystefu):

De la mentra trecuta am avut contact sexual dar cu prezervativ si a fost verificat deci de asta sunt confuza

| weloveit a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Cel mai bine este sa faci un test de sarcina maine dimineata!

| Anonim2htqbf explică (pentru weloveit):

Am facut. E negativ iuhuui

| DennisW a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata chiar daca a fost sex protejat. Cel mai probabil insa la tine e o problema data de raceala.
Test de sarcina si mers la ginecolog pentru usturimea de jos. Cat mai repede.

| weloveit a răspuns:

Buna! Daca ai facut sex protejat, nu ar trebui sa ai nici macar o idee ca ai fii! Daca nu, asta ar fi o mica problemuta, insa. asteapta inca 14 zile, daca nu ai rabdare, dupa ce ti a trecut menstruatia inca 4-5 zile si fa ti un test de sarcina. Este mult mai simplu sa aflii. Insa daca ai fost si racita, e posibil ca menstruatia sa se deregleze. Cel mai bine e sa ti faci un test de sarcina