| anonim_4396 a întrebat:

Este tigara electronica mai sanatoasa decat tigara cu filtru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Amindouă sunt la fel de nocive si țigara electronică si cea cu filtru, cel mai bine lasa te de fumat ca i ti distrugi sanatatea degeaba.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu fumez, sunt doar curios!

| Sofer a răspuns:

Niciuna nu e sănătoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am umatf si nici nu o sa fumez
Opinia mea e ca amandoua sunt nesanatoase, insa tigara electronica este conceputa pentru a te lasa de fumat usor usor
Si da, este oarecum mai sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineînțeles, compară glicolul, glicerina o aromă alimentară și nicotina vaporizată cu hârtie și tutun ars și tratat cu diferite substanțe toxice.
De exemplu nicotina arsă devine cancerigenă, pe când dacă este evaporată nu, are doar efectele ei clasice asupra corpului.

| Justme79 a răspuns:

Nup din câte am înțeles este mult mai periculoasă oricum ar fi ambele nu fac bine organismului daca stăm să ne gândim logic happy

| Sagemi67 a răspuns:

Da, lichidul țigării electronice conține propylen glicol și glicerină, asta este baza. Poti adaugă aromă și nicotină după placul tau iar atunci vei avea 4 substanțe în total. Țigara normala conține peste 7000 substante chimice,
250 periculoase și
69 cancerigene. Adevăratul este că nici una dintre ele nu sunt sănătoase dar mai sănătos este prima variantă după cum vezi.Bafta!

| Antonio998 a răspuns:

Momentan sunt câteva mituri ce au legătură cu electronicele. Totusi daca nu ești invatat cu electronicele tot cele cu filtru chit ca au substanțe nocive. Dar se poate sa fie dăunătoare amîndouă ei se gandesc doar bani sa aiba nu de sanatate. Oricum dupa parerea mea tigaretele normale sunt de bază.