| DopeNope a întrebat:

Este vreo problema daca fumez si fac sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Metalblo a răspuns:

Salut! Recent, am vorbit si eu cu profesoara mea de biologie despre acest subiect, ea mi-a spus ca daca de exemplu o persoana fumeaza si practica un sport sau mai multe, vor avea loc probleme respiratorii si cel mai probabil oboseala prea rapida. Adica prin oboseala prea rapida ma refer ca atunci cand practici un sport si fumezi de mult timp o sa incepi sa te simti aiurea, mai bine zis "ametit/obisit". Sper ca te-am ajutat! O parere ar fi sa te lasi de fumat, nu e deloc bine sa fumezi, tatal meu fumeaza, dar s-a lasat la timp, era sa pateasca ceva rau de la tigari, infine, nu ma afund prea mult in subiectul cu tigarile, am vrut doar sa-ti dau un sfat, ai grija de tine! Bafta!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei avea muschii afumati...
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza fumatului vei avea respirația accelerată şi vei obosi mult mai repede, deci țigările îți vor îngreuna munca. Nu e o problemă atât de mare dacă nu treci de 2-3 țigări, maximum 4. Însă dacă fumezi un pachet pe zi, atunci treaba ta la sală se va cam strica, îți va fi destul de greu să lucrezi... Dar depinde şi de organismul tău, poți întâmpina dificultăți la sală chiar şi dacă fumezi doar câteva țigări. Oricum, baftă.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Este o problema ca fumezi. Dar asta stiai deja. Ca faci sala este un lucru bun, astea 2 combinatii fac un ghiveci. In loc sa-ti cureti organismul de toxine, sa ai rezistenta fizica, sa avansezi, te tragi inapoi cu tigarile. Macar redu-le. Acum tu stii ce iti doresti mai mult, dar corpul sa arate bine in exterior trebuie lucrat si in interior.

| Sagemi67 a răspuns:

Da..strici tot ce muncesti