| Jake143 a întrebat:

Salut, am si eu o asa problema. Am practicat boxul timp de 5 ani si dupa m-am apucat de sala dar problema e ca obosesc foarte rapid chiar si cand joc un fotbal obosesc repede si nu stiu de ce a si nu, nu fumez (am incercat doar odata cand eram mic). Ce pot face ca sa imi pot castiga rezistenta? Alerg des dar totusi nimic.

Răspuns Câştigător
| Andreea192388286jei660 a răspuns:

Nu e o problemă de sănătate, e posibil sa îți lipsească calciul...dar nu-i o mare problema, mănâncă cate 3 fructe pe zi.
Dimineața, la prânz și seara, înainte să mănânci mâncare consistenta....nu consuma multe grăsimi
Încearcă să renunți la chipsuri, și mancare fast food...
Mănâncă sănătos și turul va fi mai bine, consumă în special banane, căpșuni, pepene verde, și avocado. A, da și rodii.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un control medical! Nu este un lucru normal.

| Cosmin86 a răspuns:

Poti s-o dezvolti chiar la box... trage de tine pana la sf antrenamentului. Eu asa fac la kickboxing si a mers.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Organismul tau inca este in stand by, mai dureaza ceva pana cand vei avea rezistenta dorita, zic eu. Efectueaza exercitiile cu o pauza bine meritata, ai o alimentatie cat de cat sanatoasa, inainte de antrenament mananca ceva ( o banana de ex este buna) si incearca si cand faci antrenamentul sa iei niste calciu, magneziu, BCAA sau aminoacizi. happy

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai incearca sa alergi mai mult, km, si sa respiri in timp ce faci efort