| alex544 a întrebat:

Este vreun fel de hepatita care se poate lua daca am baut o gura de cafea dupa cineva care are hepatita(dar nu stiu daca e a,b,c, d, e...)? Acum 6 luni am baut dupa el si acum cateva zile am aflat ca are, daca as fi luat...in 6 luni imi dadeam seama ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ana5 a răspuns:

NU

| Marwell a răspuns (pentru ana5):

Mai informeaza-te "ana5" si nu vorbi in necunostinta de cauza, hepatita ce o poti lua si dela dentist, frizer, daca a avut contact cu bolnavul, si daca te-a ranit putin ala esti

| ana5 a răspuns (pentru Marwell):

Ai dreptate Marwell, dar daca in 6 luni nu a avut nimic... poate tu stii mai bine ca mine

| Marwell a răspuns:

Hepatita c una dintre cele mai periculoase, si care nu iti dai seama pana in ultimul moment cand e prea tarziu nu mai poti face nimic, tude urgent la medic si fa analizele.

| MariusBoy2013 a răspuns:

Daca nai patit nimic de atunci nai nimic.
poate si el a luat-o acum cate saptamani sau luni...
daca vrei du-te sa faci niste analize

| FărăFiltru a răspuns:

Nu îţi dai seama, hepatita te roade pe interior, este mult mai periculoasă ca SIDA, (au descoperit savanţii), tot ce ţi-a mai rămas este să te duci la medic, şi să îl întrebi câte zile mai ai de trăit, oricum, în jur de 2-3 zile, părerea mea este să le trăieşti la maxim, distrează-te.