| Necunoscutu92 a întrebat:

Eu fac rugby si am fost placat dar instinctiv am pus mana jos n-am lovit tare la inchieietura maini si cand o misc ma doare si o misc greu mentionez ca nu mi s-a umflat ce as putea face sa imi treaca durere ps

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexia38 a răspuns:

Pune coprese cu apa rece aia te-ar putea ajuta dar daca nu trece iti recomand sa mergi sa-ti faca o radiografie la incheietura asa e 100 % ca afli daca e grav sau nu