| Nobody_4790 a întrebat:

Heilaughing! cred ca mi-am scrantit un deget!straight facedegetul mic de la mana dreapta! am cazut si am ramas cu o durere la el cand il misc...asta sa fie? nu?big grin cam in cat timp trece? si ce as putea pune sa se treaca mai repede.PS:e putin umflat!

Răspuns Câştigător
| moriordie a răspuns:

Pentru inceput poti sa-ti pui gheata, sau un prosop de bucatarie ud pus in congelator (stiu asta din propria experienta, tot cu degetul mic, dar de la mana stanga), apoi poti sa iti pui o atela, care sa tina degetul drept si imobilizat, in general trece in 8-10 zile, depinde cat de tare te-ai lovit.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cred că ţi-ai lezat puţin şi articulaţiile. La antrenamente când parez aiurea se întâmplă să păţesc acelaşi lucru. Ce te-a sfătuit McDreamy e OK, numai că eu nu pun atele şi mai masez locul din când în când. Durerea şi jena trec greu.

| me1oo a răspuns:

Pune gheata dar cel mai bine este sa te duci la medic ca sa nu fie nimic grav