| qieiqpalz a întrebat:

Eu respir cam greu ..in majoritatea cazurilor respir pe gura si de obicei respir greu in ultimul timp numai pot respira pe nas nu imi e de ajuns nu cred primesc destul aer ...trebuie operatie? si tata a avut 2 operati la nas oare o fi mostenire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma tem ca da, trebuie operatie pentru deviatie de sept nazal.
Dar, ar trebui sa ne uitam si ce greutate ai, pentru ca problema asta mai apare si in cazuri de obsezitate. Iar daca slabesti, problema dispare in totalitate.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Gata slabesc 0_0 ma apuc de slabit am 99 de kg la 1.75 cred numai stiu ce inaltime am si la 16 an

| Violleta2022 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Conform standardelor, ar trebui sa ai 10kg sub inaltime, adica, daca ai 1.75m greutatea ta trebuie sa fie maxim 65Kg.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Stiu.

| qieiqpalz explică:

Daca merg la un doctor sa vada daca am ma costa bani?

| qieiqpalz explică:

Si daca merg la doctor costa bani? si trebuie programare sau bilet de trimitere?

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Poate iti sunt mari polipii si trebuie scosi

Răspuns utilizator avertizat
| CelCarePriveste a răspuns:

Poate ai nasul infundat.

| Cotor_Bogdan_2002 a răspuns:

Poate ai deviatie de sept