| anonim_4396 a întrebat:

Exista fructe interzise in curele de slabire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Pere, banane, struguri, smochine, curmale, pepene galben.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da. Exista.winking Ca de exemplu bananele.happy

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Da, bananele sunt foarte bune, dar nu la cura de slabire. Fara banane.Consuma cat mai mult ananas in stare de fruct, nu in compoturi.Are un rol mare in curele de slabit. Grepfruitul-roz este la fel de bun, dar daca il suporta stomacul, mie personal imi produce arsuri mari.

| ioana_5498 a răspuns:

Struguri, oleaginoasele. Dar toate consumate in cantitati mari pot face rau deoarece contin fructoza(zahar).

| Irina a răspuns:

Grapefruitul este indicat in curele de slabire, insa de evitat bananele.

| Mariana_8059 a răspuns:

Sa nu te atingi de fructele uscate

| andyman a răspuns:

Cocosul il zic eu pentru ca se depune si contine mult colesterol

| Lorenada a răspuns:

Da, bananele, strugurii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grapefruitul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Strugurii, stafidele, smochinele, nucile - in cantitati mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista fructe interzise, exista fructe care au un continut mare de fructoza si ar trebuie evitat mancatul acestora in exces.fructele au multe vitamine, care sunt necesare intr. o dieta. dar orice exces poate fi daunator -chiar daca nu este vorba de o dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Fructele care fermentează le consumi în cantități mici și rare: strugurii, bananele, prunele, curmalele, stafidele.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da bananele