| fetita97 a întrebat:

Sal, curele de slabire incetinesc cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 2ochicaprui a răspuns:

Da, incetinesc crestereastraight face Pt ca te abti de la alimente care iti sunt necesare, iar atunci cand esti in crestere, organismul are nevoie de multe si uneori in cantitati mari. Nu face prostia sa tii vreo cura de slabire severa si nici macar una usoara, vei regreta mai tarziusad Daca vrei sa slabesti, asteapta pana cand se incheie procesul de crestere, pentru ca vei avea timp destul. Vorbesc din proprie experienta, am tinut una destul de stricta si nu am mai crescut cum cresteam inainte decat ffff putinstraight face. Iar acum regret... Dar pana la urma este viata ta si tu alegi, eu ti-am dat doar un sfat. Si tine minte, cei care te iubesc, te iubesc pentru ceea ce esti si nu pentru cum arati, aceia care se uita la aspectul asta sunt niste fatarnici. >big grin

| allyynblue a răspuns:

Nu. din cate stiu nu afecteaza cresterea. dar cel mai bine e sa faci multa miscare