| stezie a întrebat:

Exista o metoda eficienta de a scapa de acnee odata si pentru totdeauna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ShadoWCrist a răspuns:

Incearca la plafar..Sunt solutii acolo.

| doinitsaandronic a răspuns:

Nu prea cred. Am aceeasi problema, am incercat absolut tot. Tu ce remedii ai mai folosit?

| MeddyMaddy a răspuns:

Incerca sa te duci la un dermatolog. am cateva prietene care au fost si au scapat de ele, desi exista si cateva cazuri care si acum fac tratamentul si tot ca inainte au tenul. Bafta!

| ToniGD a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ..trebuie intai sa depistezi cauza, eu de cand mi-am schimbat gelul de curatare, acneea mea s-a mai domolit, iar remediul minune pentru uscarea cosurilor este la indemana oricui.
Dupa ce te demachezi, pune pe o discheta de vata suc de lamaie (da, face minuni) apoi aplica pe fata, daca ai rani deschise va ustura, dar e suportabil.Dormi asa, iar dimineata cand te vei spala vei avea un ten portelanat, iar roseata se va diminua, daca urmezi acest"ritual" incetul cu incetul vei scapa.Chiar daca pare miraculos, incearca....astept sa imi spui cum a reactionat tenul tau :*