| yoyoyoyoyo_9305 a întrebat:

Exista vreo boala care iti cauzeaza o mancarime a picioarelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Există.Micoza piciorului.

| AstralConfessor a răspuns:

Nu te speria, spala-te cu solutie de bicarbonat pe picioare cat de des poti si vei scapa. Solutia se face din bicarbinat alimentar, 2 linguri la litru de apa.

| NightCrowler a răspuns:

Da exista si nu e o boala stai linistit. E o ciuperca care se formeaza intre degetele de la picioare. Mergi la farmacie si ceva o pudra pentru asa ceva. Si sa dai cu pudra si in papuci sau sa ii speli k nu o sa iti treaca niciodata altfel pentru ca tot timpul se iau alte ciuperci din papuc si se pun pe picioarele tale. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Elianna a răspuns (pentru NightCrowler):

Si acea ciupercă este tot o boală! Nu este ciupercă de mancare!

| xname23 a răspuns:

Da. se numeste micoza piciorului[tinea pedis]exista mai multe unguente dar cel mai bun este BIAZOL. costa in jur de 9 lei. sper ca te-am ajutat!

| sorina_1401 a răspuns:

Da ciuperca piciorului.Ciupercile aparute in zona picioarelor sunt rareori dureroase si nu te impiedica sa iti exerciti activitatile obisnuite, insa reprezinta, cel mai adesea, o neplacere surda si sacaitoare. Cu atat mai mult trebuie sa fii atenta la acest aspect in perioada verii, cand picioarele sufera foarte mult din cauza caldurii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! cancer de piele.