| ashley26pink a întrebat:

Exista vreo dieta pe care ar trebui sa o urmez ca sa nu imi mai apara cosurile sau ca sa dispara cele existente? Adica sa mananc fructe, legume, sa nu mananc anumite alimente? pls help :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Alimentatia poate provoca aceste imperfectiuni.Incearca sa nu manaci dulce(ciocolata in special), si incearca sa bei foarte multa apa. Poti controla si un dermatolog, chiar daca el este cel cu pielia, iti poate da niste indicatii in legatura cu substantele care provoaca acneea.

| laurentiu a răspuns:

Dap exista si eu am urmat dieta si am scapat de ele dar trebuie sa o urmezi cu strictete!
nu mai manca paine, dulciuri grasimi, sucuri acidulate, neacidulate si mananca mancare sanatoasa!