| GeorgianaBurceana a întrebat:

Help! Cam cat credeti ca voi slabi daca urmez timp de doua saptamani acest regim:
-Nu mananc decat fructe si legume, 2 ore jumatate de mers cu bicicleta, 50-60 de abdomene zilnic.
Am 169 si 63 de kg happy. So?!

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

So este o nebunie ce vrei sa faci tu, nu stiu cat vei slabi, dar iti vei stresa cumplit organismul. cauta pe net care este consumul de calorii pe care le arzi la abdomene, la mers cu bicicleta si apoi ce aport caloric au fructele si legumele pe care vrei sa le mananci, in functie de cantitate (ca daca vrei sa mananci 5 kg de nuci si 10 de struguri, sigur te ingrasi).
cel mai bine ar fi sa iti faci o... dieta echilbrata, cu un aport caloric mai mic decat necesarul tau zilnic (in functie de varsta, inaltime, greutate) si apoi sa-ti intocmesti un program de exercitii fizice (si ele pe grupe de muschi, ca 50-60 de abdomene s-ar putea sa le poti face doar 2 zile, ca dupa te alegei eventual cu febra musculara). nu alerga dupa slabit rapid, tot rapid te vei ingrasa, pe principiul eu-eu al curelor de slabire. rabdare, perseverenta si spor iti urez.

4 răspunsuri:
| FericituIndragostit a răspuns:

laughing))))
Nu mai pot sa rad.
Nai cum sa slabesti daca u bagi nuami abdomene si te plimbiu cu bita laughing).
Daca chiar vrei sa slabesti alearga de te ia draci, si ascultal pe simf cu nutritia.Eu asa faceam 8 ore bita de placere si mancam natural si n-am slabit nimica, nu vroiam sa slabesc findca eram slab.

| annna a răspuns:

Eu zc ca 8 kg cam asa dar eu zc sa alergi mai mult prin parcwinking

| Fresh a răspuns:

Nu prea ai mentionat si varsta dar nu conteaza prea mult. pai ai putea slabi in jur de 5-6 kg cred thinking dar baga mai multe abdomene pe zi adica 50-60 abdomene dimineata. si 50-60 de abdomene seara big grin bafta big grin

| adilazar98 a răspuns:

Destul de mult dar pune mai mult accent pe abbdomene si alergat