| dulcica1 a întrebat:

Fetelor ma dor foarte tare sinii de ce? ( am 16 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Buna!, deoarece au loc modificari ale organismului, etapa de dezvoltare!,- multe fete au dureri de sani cu o saptamana inainte de a le veni menstruatia... Ok, numai bine!, Pa!

5 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Dereglari hormonale asta e la ciclu sau alte modificari hormonale ale ovarelor etc poti sa mergi la un endocrinolog sa vezi mai exact care e cauza si sa primesti un tratament care sa iti atenueze aceste probleme.

| M.madallina a răspuns:

Sunt in crestere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...se dezvolta cresc si poate si pentru ca trebuie sa-ti vina musafirii...nu-ti face griji nu e nimica anormal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai dc sa-ti faci griji, sanii te dor daca tebuie sa-ti vina menstruatia sau daca iti cresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetelor am si eu aceeasi problema.
Ma tem sa nu fiu insarcinata!