| lutza a întrebat:

Folosesc de o saptamana o masca din ulei de ricin si galbenus de ou pentru caderea parului, si ma spal si cu sampon de la gerovital. Pana acum n-am observat nici o schimbare. Intrebarea mea este: e nevoie ca oul sa fie de casa si nu cumparat din market? pentru ca oul din market nu are aceleasi proprietati ca cel de casa si cred ca din cauza asta nici n-o sa aiba efect. Si inca una.pentru cele care au folosit aceasta masca.si voua vi se ingrasa parul repede? eu trebuie sa-l spal dupa 3-4 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru rezultate eficiente, orice tratament "naturist" trebuie facun minim 2 luni. Daca problemele tale sunt de origine interioara, stres, de exemplu, degeaba incerci sa tratezi exteriorul. In plus orice contine ulei, "ingrasa". Din pacate! Si daca te gandesti, nu numai ouale cumparate s-ar putea sa nu fie benefice. Totul pleaca si de la apa cu care te speli pe cap. Din pacate, nimic nu mai e natural. Oricum e bine sa incercam sa avem grija de noi pe cat se poate.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru căderea părului îți recomand să faci o mască din : un gălbenuș de ou, o lingură ulei de ricin, o lingură ulei de măsline, o fiolă de vitamina C, câteva picături de lămâie și câteva de ulei lavănțică.
Lămâia ajută părul să nu se mai îngrașe atât de repede și îi conferă luciul dorit, iar uleiul de levănțică este cunoscut pentru proprietățile lui împotriva căderii părului și pentru înmiresmatul miros pe care îl lasă în păr.
Sănătate!

| fabiola a răspuns:

Te sfatuiesc sa limpezesti parul cu un otet preparat de tine.Cumpara de la plafar otet de mere si miere de apimond si pune in el urzici,frunze de nuc, salvie, pelin.Il lasi la macerat 2 saptamani, timp in care il agiti zilnic.Strecoara-l si foloseste-l dupa spalat, o cescuta dizolvata in apa plata. Sper sa te ajute si masca de pe blogul meu:

| spiceontheparty a răspuns:

Iti prescriu eu reteta iai 10 oua le bati si te speli odata pe luna a i inteles? eu asa am facut si nu am probleme cu ingrasarea

| lutza explică:

IliubescpeSavaş,mie mi se ingrasa parul de la masca. inainte il spalam la 4-5 zile. oricum o sa incerc si reteta ta. mersi