| adelina899 a întrebat:

Problema mea este ca am parul moale/subtire iar din cauza ca este ondulat il fac cu placa si a devenit foarte subtire, despicat,rar si a inceput sa mi cada. sad Am folosit masti facute in casa cu galbenus de ou,miere,lamaie, ulei de ricin, unei de argan, ulei de cocos etc. Vreau sa imi spuneti ce sa folosesc pentru caderea parului si pentru hidratarea lui sa nu mai fie asa subtire. Funda

1 răspuns:
| facepalmlol a răspuns:

In primul rand renunta la placa, apoi alege un sampon impotriva caderii parului, poate gasesti si unul care hidrateaza in acelasi timp. Tine-te de una dintre mastile pe care le ai inceput. Stiam ca un tratament pentru par cand il incepi trebuie sa l continui macar 3 luni. Ah, si ar fi bine sa l tunzi cel putin pana la umeri, ca sa iti fie mai usor in aplicarea tratamentului. Nu uita sa ai grija si de alimentatie: lichide multe, fructe si legume, mancare sanatoasa in principiu care sa i ofere rezistenta parului.