| anonim_4396 a întrebat:

Fumatul afecteaza glanda tiroida atunci cand ai hipotiroidie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

O afecteaza si atunci cand esti sanatos tun. Cum sa nu afecteze cand contine astfel de substante care le bagi in plamani la fiecare tigare?
gudron – lichid vascos ce contine majoritatea substantelor cancerigene
» benzen – solvent industrial, ce provine din petrolul brut
» arsenic – cunoscut in special drept cauza a cancerului de piele si pulmonar. Se pare ca arsenicul de pe frunzele de tutun este unul dintre principalii agenti cancerigeni din tigari.
» cadmiu – utilizat pentru fabricarea bateriilor
» formaldehida – utilizat pentru conservarea cadavrelor
» poloniu-210 – element radioactiv
» crom – utilizat pentru fabricarea vopselelor si a aliajelor
» 1, 3-butadiena – utilizata pentru fabricarea cauciucului
» hidrocarburile aromatice policiclice
» acroleina – folosita in trecut drept arma chimica

3 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Crede-ma, fumatul afecteaza fiecare particica a organismului.

| leonardobz a răspuns:

Bai frate zici ca tigarile sunt droguri de mare risc asa le faceti voi sa para.
Sunt oameni care au fumat 50 60 ani si nu au mai avut nimic... toata lumea incearca sa dea vina pe ceva. Eu de ex am fumat 10 ani si m-am lasat de 2 luni din cauza banilor cheltuiti pe ele cca 5 mil pe luna. daca-mi revin cu banii o sa fumez pana o sa mor

Licenta windows 7 GRATIS
Usename and password NOD32
http://useful4you.blogspot.com

| luiza95 a răspuns:

Fumatul te poate ucide mai bine nu fumezi