| anonim_4396 a întrebat:

Fumatul infulențează în vreun fel hormonii? Cum mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna!
Da, actioneaza. Ca inamic al activitatii hormonale sunt considerate modul de viata nesanatos, dar si unele deprinderi nesanatoase: precum fumatul, consumul de alcool si drogurile.
Nu te supara, dar nu mi-am dat seama nici dupa nume, nici dupa imagine daca este fata sau baiat happy
Deci in cazul femeilor acestea duc la o supraproductie de hormoni feminini, care sunt responsabili de kilogramele în plus și de apariţia depresiei
In cazul barbatilor- scade nivelul testoste­ronului (hormon principal masculin).

1 răspuns:
| DrLolo a răspuns:

Mai pe scurt ce a zis portocalafaravise este ca fumatul scade cantitatea si calitatea Lichidului spermatic si sunt mult mai multe efecte adverse