| AlexBazzy a întrebat:

FUNDA!

Am 92kg, 18 ani si 1.90 inaltime.

Vreau sa slabesc 20kg.

In vara vreau sa slabesc 9kg (3kg/ luna) si pana atunci cate 1-2 kg/ luna. Se poate?

Sau pot sa slabesc direct 3kg/ luna, nu ma deranjeaza. Incep de acum, dar nu stiu ce sa fac.

Per total, intr-un an si jumatate vreau sa ajung de la burta la patratele... sunt dispus sa muncesc zi de zi pentru asta.

Ma gandeam mai intai sa slabesc, dupa sa fac muschi. Daca slabesc si fac muschi n-o sa se vada pe cantar.

Asa... deci nu mai mananc prostii, nu mai beau suc etc... nu mai mananc dupa ora 6 (nu stiu, spuneti-mi voi) si cat alerg? Trebuie sa alerg doar? (eu asta as prefera)

Vreau si eu mai multe informatii.

Si as prefera sa nu iau suplimente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pop_Alexandru_2000 a răspuns:

Pentru 1.90 92 de kg e perfect. Daca ai avea 70 de kg ai arăta ca un lungan