| crazyinlove a întrebat:

FUNDA Cum scap de vergeturi? Am nevoie urgent, orice in afara de operatii, creme medicamente orice metode! Multumesc! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Cauzele vergeturilor pot fi:
-Îngrășarea rapidă
-Slăbirea
-Probleme ale glandelor suprarenale.
Ca să le poți trata trebuie să determini cauza, de aceea este bine să vezi un dermatolog pentru început.
Cel mai eficient în cazul vergeturilor sunt cremele pe bază de propolis.

1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

Sa scapi definitiv de vergeturi nu se poate, poti doar sa le ameliorezi.
eu am incercat multeeeeeee metode, cea mai buna este body scrub.dar nu o crema din aia foarte scumpa.este la bila un fel body scrub cu 10 lei 500 de grame, te faci cu ea de 2-3 ori pe saptamana + fiole de vitamina a si e( de la farmacie) si le pui in orice crema de corp -de 2 ori pe zi.