| Larsette a întrebat:

Funda! Hey TPU am nevoie de niste sfaturi va rog. Eu port ochelari, dar m-am saturat de ei si vreau sa imi fac lentile neaparat. Tot aud si citesc pe net despre dar vreau sa imi spuna cineva care are.ce riscuri exista, cum se procedeaza, cat costa solutia in care trebuie puse, in mare tot ce se poate spune. Multumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Nu sunt specialist in asa ceva, dar poate cu timpul iti strica cat de cat vederea, daca le iei si le pui in fiecare zi + ca te poti accidenta cand le pui.
Dar de ce nu iti plac ochelarii?

| DEBrown a răspuns:

Nu ti le recomand! Lentilele de contact iti irita corneea, fapt care duce la complicatii.
http://renuntalaochelari.com/

| nbghgkj a răspuns:

Depinde de dioptrii si alte chestii, eu am de mai multi ani, nu prea sunt riscuri, poate doar unul, s-ar putea sa golesti complet pusculita
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preturi si tehnica pastrarii/spalarii gasesti pe internet. Vreau sa-ti spun ceva ce nu gasesti: daca ai conjunctivita sau alte boli de ochi, nu poti sa-ti faci lentile. Infectia se va aduna sub ele peste zi si vei imbolnavi ochii iremediabil. Daca nu ai probleme, atunci da, merita sa-ti pui lentile.