| AlexBazzy a întrebat:

Funda!

Ma doare rinichiul drept. Acum o saptamana si jumatate am incasat o lovitura la rinichi (fac kempo) si m-a durut atunci pe moment cat de cat tare timp de vreo 10 minute.

Acum 2 zile a inceput sa ma doara rinichiul in partea dreapta si putin din partea stanga, foarte putin.

Credeti ca este ceva grav? Dati-mi mai multe informatii.

Nu vreau sa merg la medic pentru ca s-ar putea ca mama sa nu ma mai lase sa practic acest sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cred ca glumesti! Trebuie sa mergi imediat la un medic! Viata ta e mai importanta decat acel sport, nu crezi?

| dannyel86 a răspuns:

Rinichiul nu se regenereaza precum ficatul si orice infectie poate duce la pierderea lui. Nu e bine sa te joci cu propria sanatate. Si, precum s-a spus, viata ta e mult mai importanta decat acel sport practicat pana acum. Mergi imediat la medic, cat inca nu se agraveaza situatia.

| PrietenashXD a răspuns:

Chiar daca iti place acel sport, trebuie sa mergi la doctor, pentru ca e posibil sa se agraveze si vei fi nevoit sa renunti la acel sport. Pana la urma e viata ta tu alegi calea dar eu ti-am dat doar un sfat. Daca chiar vrei sa vezi ce ai si sa nu afle mama ta poate ai un prieten sau o prietena care are mama asistenta si intr-o zi sa te duci la ea sa te vada. Sanatate multa!