| Enescu_Andrei_1997 a întrebat:

Acum ceva timp am jucat fotbal cu prietenii si am primit o lovitură in călcâi(mai exact in dreapta călcâiului). Pe moment m-a durut, dar a doua zi nu mai aveam nimic. Acum a inceput sa ma doara, dar este o durere usoara.Mentionez ca nu ma doare deloc cand merg, doar cand stau. Ce as putea face? Sau este ceva îngrijorător? Ar putea fi si din alta cauza, nu neapărat de la lovitura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SiA31 a răspuns:

Mergi la farmacie și ia o cremă pentru dureri.
Posibil să ai vreo entorsă sau vreo luxație. Dacă durerea persistă mai mult de 4-5 zile sau sunt urme de invinețire sau umflare, mergi la un ortoped.

1 răspuns:
| ParaschivCalin a răspuns:

Iti propun sa consulti un doctor daca durerea continua si peste 1zi-2zile