| Raluxx a întrebat:

FUNDA +VOT! Cum sa dorm mai repede seara?[nu beau lapte, nu numar oi]. Eu ma trezesc in fiecare zi la 7-8.{Fara raspunsuri ridicole}

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Te sfatuiesc ca inainte de culcare sa bei un ceai de tei pentru ca are efect calmant. Te va ajuta sa adormi si sa ai un somn linistit.

3 răspunsuri:
| Eaeea a răspuns:

Incearca sa te gandesti la ceva frumos! poate pare ridicol dar merge!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia carti de la biblioteca, care ti se par cele mai plictisitoare, te pui in pat si incepi a citi, dupa cateva pagini adormi ca frumoasa adormita, la mine merge tot timpul, mai ales ca sunt obligata sa citescwinking

| Brendy2000 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa-ti dai toata silinta in tot ceea ce faci in acea zi pentru a consuma energie si cu ocazia asta mai reusesti in perioada zilei cateva lucruri pe care vrei sa le reusesti,pe urma ai putea sa bei un ceai natural(nu cumpara:cu fructe de padure, capsuni si alte chestii tampite ), ai putea sa nu mai mananci dulciuri dupa ora 17(mai ales ciocolata) stiu ca e foarte buna dar abtine-te daca vrei sa adormi mai repede ca sa te trezesti dimineata mai relaxata si odihnita; ai putea sa te uiti la un film plictisitor asa incat sa iti vina somnul; si seara nu bea niciodata sucuri naturale facute acasa si nici cumparate pentru ca sucurile naturale stoarse acasa iti da o doza de energie si nu prea mai ai somn dar ai putea sa bei un suc cumparat pentru ca acela iti scade energia si o sa iti vina somnul; nu manca prea mult seara; poate raspunsul meu ti se pare ridicol, nefolositor, stupid dar ai sa vezi ca una din toate acestea pe care ti le-am spus eu o sa mearga daca le incerci.Bafta! Sper ca te-am ajutat si poate ti-a placut raspunsul meu