| Denisa a întrebat:

Gata. Am zis si eu ca trebuie neaparat sa slabesc. Vine vara si am slaninuta pe >min:" Si m-am gandit sa ma apuc de dieta aceea disociata, adica 3 zile mananc doar fructe, 3 zile legume(salate fara ulei sau sare) si 3 lactate(lapte si iaurturi degresate). Am zis ca in fiecare zi pe la 11-12 cand e mai cald imi pun folie de aia cu care acopar mancarea, imi pun in gurul burtii si sus la pulpe si ma duc sa alerg vreo 20-30 de minute. Iar seara abdomene si alte exercitii timp de 20 de minute. Oare cate kg as putea slabi in 2 saptamani? Mentionez ca vreau sa imi schimb cu tot alimentatia si dupa aceasta cura sa ma axez pe mancaruri usoare si salate. Multumesc:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dichi a răspuns:

Cam tarziu te-ai trezit sa slabesti :) Chestia cu folia in jurul abdomenului si in jurul coapselor este o reala prostie. Prin transpiratie nu elimini grasimi ci elimini apa din organism asa ca nu te ajuta la prea mare lucru sa te chinui cu folia. Te ajuta in schimb miscarea zilnica astfel incat sa arzi in jur de 500 de calorii. Cu o alimentatie adecvata sau cu o dieta mai drastica de slabire poti sa slabi si in jur de 5-7 kg pe saptamana insa mai mult ca sigur dupa ce vei renunta la aceasta dieta vei pune inapoi cel putin jumatate din aceste kilograme. Sfatul meu este sa citesti un site de specialitate cum este www.cura-de-slabire.net dupa care sa pui in practica dieta care ti se pare cea mai potrivita pentru tine, si sa mergi pe acest lucru nu numai pentru doua saptamani.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cate kg ai de dat jos.winking Eu zic, ca ai putea sa slabesti si in jur de 5 kg. thumbs up Bravo tie! Bafta! day dreaming

| traficanta a răspuns:

Nu recomand dieta disociata.

Mult sport, salate, fructe, legume, incearca sa eviti dulciurile si tot ce te tenteaya si mai ales nu te infometa. Daca faci cat sport spui tu acolo, pai slabesti in ju de 5-6 kg in 2 saptamana, dar ti am spus, renunta la dieta disociata ca iti dai grav metabolismul peste cap.

| zacrazy a răspuns:

Dieta disociata este o dieta destul de daunatoare sanatatii daca abuzezi de ea. Se poate slabi foarte repede insa efectul, de cele mai multe ori, nu e de durata. Regimul disociat si exercitiile fizice (sau alergarile) nu se impaca deoarece prin acest regim organismul nu primeste tot ce are nevoie pentru a functiona la un nivel optim. Sfatul meu este: ori regim disociat ori exercitii fizice/alergari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te ti de toate astea, mult! Cat sa zic... vreo 5 kg sigurhappy