| Lysa22 a întrebat:

Grasime pe burta.

Buna, in general, mi se spune ca sunt de o greutate normala, unii chiar ma considera a fi slaba. Fac sport regulat, dar atunci cand imi relaxez burta si o masor, am 77 cm in talie si 83 la nivelul buricului. Soldurile sunt undeva la 90 cm. Toate testele de waist to hip ratio ma plaseaza peste un coeficient de 0.80, adica cu risc crescut de boli cardiovasculare datorita dimensiunii burtii. Considerati ca e nevoie sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa scapi de grasime apuca-te de HIIT.

| Boruga_Iulian_1982 a răspuns:

Niciodată nu strica o cura de slăbire. Daca mănânci mult din cauza stresului ca si tatăl meu nu te vor ajuta prea multe lucruri dar poti sa iei Slimvia care reduce pofta de mâncare datorita faptului ca 3 capsule au toate vitaminele de care are nevoie un om intr-o zi iar energia se ia din grăsime.