| Gamerita a întrebat:

Heeeelp.De luni o sa incep sa slabesc*am 78 kg si 1.80m* si o sa merg si la sala...um, m.am ingrasat foarte mult in vacanta, fiindca inainte aveam 68 :/.Si sunt fata btw.Si...de cand m.am ingrasat asa,dintr-o data, mi-au aparut vergeturi, ceva ce eu nu am avut niciodata:/.Si sunt albe..intrebarea e urmatoarea:mai intai slabesc, dupa incerc sa ma tratez? adica sa fac ceva ca sa dispara cat de cat*stiu ca vergeturile nu dispar*..sau sa incep sa slabesc si un tratament in acelasi timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexandruRares a răspuns:

Ca-sa slabesti nu e de ajuns sa mergi la sala. Evita mancarea bogata in proteine si incearca sa faci foarte mult efort fizic atat si psihic. Problema e ca daca ai fi o luna in conditii de stres cu un program de munca sau efor ai slabi foarte repede. Vergeturiile or sa dispara de la sine asta dupa ce vei slabi