| Shado15 a întrebat:

Heeei TPU tongue Dupa niste cometitii la handbal am facut o vanataie in zona genunchiului...acum s-a vindecat cat de cat, dar mi-a ramas o umflatura, un pic vanata, care ma doare. Uneori cand stau pe scaun sau fac efort incepe sa ma doara genunchiul mai ales sub rotula. Ce pot face sa-mi treaca? Poate fi vorba de ruptura de menisc?(am vorbit cu un coleg care are..si mi-a spus ca se poate sa fie). Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| asdqwe555 a răspuns:

Salut, si eu am jucat fotbal si am mai intampinat si eu probleme pe la genunchi, glezne, etc..Eu cand imi era piciorul umflat, si aveam vanatai, ma dadeam cu o solutie numita " Alter Heideschäfer" e o cutie cu o poza (galbue) si floarea soarelui pe. mijloc., e un unguent foarte bun, vanataile in maxim 2, 3 zile in functie de cat de "mari" erau, imi treceau.