| traficanta a întrebat:

Heeelp.Eu pana acum tineam dieta, iar ieri si azi am mancat ft mult[cam ca la o nunta asa imaginati-va, ca mi s-a facut rau de cat am mancat]Si acum adica o sa ma ingras? daca de maine revin la dieta si sport etc.am fost plecata undv si de aia am mancat atatt straight faceSi ce sa fac sa indrept situatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| traficanta explică:

Am 15 ani 1 68 si 58 de kg

| xCatastrophe a răspuns:

Daca tot faci asa schimbi dieta cu mancare ca la nunta a sa te imbolnavesti. Dieta poate fi si asa:
Mananci dimineata suficient orice vrei.mai putin carne dar si asta merge dar mai putina.REstul zilei nu mai mananci dar sa bei multe licide. Seara mai mananci o salata sau doar o mica supa de legume.straight face ATAT straight face. Cu timpul vei vedea ca are efect.big grin

| XDarkAngel a răspuns:

Pai sigur maine dimineata nu o sa te trezesti cu 10 kg mai mult decat azi happy. revino la programul initial. oricine mai pateste sa se mai scape uneori :l...

| îîîîîî a răspuns:

Ca sa slabesti nu trebuie sa ti dieta... eu in 3 saptamani am slabit 7 kg... eram in timpul scolii si nu aveam timp sa fac miscare, doar am redus din cantitatea de mancare. + de 1 an nu mai beau sucuri si nu mananc prajeli. ma simt muult mai bine si nu am mai pus nici un kg. (nu fac sport aproape deloc) happy

| RebeckahAllecsandra a răspuns:

Nu te ingrasi daca mananci mai mult 1-2 zile.Pit sa te intreb ceva? Cati ani ai cate kg ai si ce inaltime. Daca-mi spui o sati raspunde daca e bine sau nu sa tii dieta.OK?

| adryana_5273 a răspuns:

Nu o sa te ingrasi,nu stiu cat,doar ca trebuie sa tii dieta,e cam deageaba sa tii dieta si apoi hop la mancare asa numai ne amagim pe noi insine, dar cu mult sport si o alimentatie sanatoasa o sa faci fata, mult suucees

| MaDyKaA1 a răspuns:

Dar ce dieta ai tinut daca nu te superi a functionat ai slabit si in cat timp te roog ca si eu vreau sa tin si nu nu se pune intr-o zi e clar pentru ca si daca nu mananci o zi nu slabesti mai deloc

| matasuge_7437 a răspuns:

Ahahaahahaha...vad ca esti mica la anni... stai linistita nu ai sa te ingrasi daca de maine revi la dieta ta.si sa indrepti nu faci nimic diferit continua dieta si sportul