| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am tinut dieta cateva saptamani si am slabit 3 kg. Astazi nu m-am putut abtine si am mancat cozonac, fainoase si cola. Pana maine o sa ma ingras?
Mentionez ca am mai tinut diete si o zi am mancat ce am vrut iar dimineata am avut cu 400 -500 grame mai mult. De ce?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi serios, 3 kg egal 21 de mii de calorii, ce ai mancat azi daca e 2000 de calorii, dar nu continua

| Annie186 a răspuns:

Evident ca o sa pui câteva grame pentru că ai consumat fainoase. Când te apuci de o dietă, tine.te de ea, fa și sport dacă poți (ar fi cel mai bine). Asta nu înseamnă că pui un kilogram din prima zi, e normal sa mai ai scăpări. Vezi ce faci pe viitor. Baftă!

| Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa explică (pentru Annie186):

Cat grame pot sa pun? Mi-am calculat caloriile. Mai mult de 1000 nu am consumat azi.

| RAY a răspuns (pentru Nicoletaaaaaaaaaaaaaaaa):

Atunci nu se pune nimic ca tu si arzi calorii ca sa existi, rata metabolica