| anonim_4396 a întrebat:

Heeelp! In vara m-am bronzat si mi s-a dus pielea putin de pe umeri si de pe brate. Dar nu s-a dus uniform. Apoi am mers la mare si m-am bronzat si acolo, dar pe brate mi-au ramas urme.Pete mai deschise la culoare fata de celelalte.O sa mi se uniformizeze din nou? Sau va ramane asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se vor uniformiza, probabil dupa vara urmatoare, daca ai grija sa nu te mai arzi

| Catalinene22 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat si sunt Baiat te-ai decojit intr-un loc unde erai putin mai tare arsa si tiau ramas urme. Funda? plz?

| Nutsu94 a răspuns:

Este din cauza ca ti s-a dus pielea aia bronzata, te-ai ars acolo nu te-ai bronzat. Sfatul meu du-te la cateva sedinte de solar sau asteapta pana vine din nou vara si ai sa vezi ca petele acelea vor disparea.

| Hedon a răspuns:

Cred ca da mie unul mi s-a dus dar du-te la medic si fi mai sigura deoarece poate este unul care vrea sa-si bata joc si nu ti se va mai face SFATUL MAU DUTE LA MEDIC