| Buburuza12Zuma12 a întrebat:

Heeii! Buna TPU. Am o intrebare.Este eficienta piatra de alaun? As dori raspunsuri de la cei care deja au folosit-o. happy Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Este de la Luthelo și se numește Green mamma. Sunt mai multe tipuri cu câteva mirosuri diferite și unul neutru, care nu miroase a nimic. Îți las mâine linkul că momentan scriu de pe telefon. Mie îmi place foarte mult, se prezintă sub forma unei cutiuțe de cremă, se aplică ușor cu degetele și se masează să intre în piele happy și ce îmi place tare mult, nu pătează deloc hainele.

6 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Eu am folosit și am fost mulțumită. Totuși poate dura un pic până când axila se obișnuiește cu lipsa chimicalelor și e posibil ca în perioada de tranziție să cam miroși. Nu e neapărat, dar îți spun ca să știi la ce să te aștepți. Folosește-l minim 2 săptămâni pentru a-ți da seama cu adevărat ce rezultate are.
Acum mi-am cumpărat un deodorant natural pe baza de alaun și bicarbonat de sodiu și îmi place mult mai ales că se aplică foarte ușor și are și un miros plăcut de la uleiurile esențiale. Nu mai pun în veci chimicale pe pielea mea, sunt sătulă.

| IoanaPsy a răspuns (pentru Lola05):

Spune-mi si mie, te rog, cum se numeste deodorantul de care spui (cu alaun si bicarbonat)? Si de unde l-ai cumparat? As fi si eu interesata de asa ceva. Eu am folosit doar piatra de alaun si am fost multumita, dar parca pe timp de vara am nevoie de ceva mai eficient. Multumesc.

| Lola05 a răspuns (pentru IoanaPsy):

Revin cu link așa cum ți-am promis, uite aici toate deodorantele produse de Luthelo: http://luthelo.ro/ro/16-deodorant-natural
Al meu e Green, al 2-lea din listă.

| Lola05 a răspuns (pentru IoanaPsy):

Este de la Luthelo și se numește Green mamma. Sunt mai multe tipuri cu câteva mirosuri diferite și unul neutru, care nu miroase a nimic. Îți las mâine linkul că momentan scriu de pe telefon. Mie îmi place foarte mult, se prezintă sub forma unei cutiuțe de cremă, se aplică ușor cu degetele și se masează să intre în piele happy și ce îmi place tare mult, nu pătează deloc hainele.

| Lola05 a răspuns:

Și pe lângă utilizarea ca deodorant este bună și pentru a dezinfecta și a opri din sângerare rănile și micile tăieturi. O poți utiliza după epilat pentru calmarea pielii.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Este buna, dar depinde pentru ce o folosesti!

| Buburuza12Zuma12 explică:

Si cum se numeste?