| jan33tt a întrebat:

Hei.a tinut cineva o dieta bazata pe legume? adica..de ex..eu am incput o dieta in care mananc dimineata iaurt din soja cu fructe,light, la pranz si seara salata de varza sau fasole verde la drycooker cu suc de rosii light facuta fara ulei...la fel si salata. fara ulei.fac kangoo jumpos de 3 ori pe saptamana, si nu mananc mai tarziu de 7 seara, si nimic intre mese.nu mananc carne si nici lactate decat din soja,deoarece tin post.a tinut cineva vreo dieta asemanatoare cu asta? daca da, va rog sa mi spuneti ce rezultate ati avut si in cat timp. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mdana a răspuns:

Nu am tinut, o dieta atat de proasta precum o descrii tu. Eu am slabit de la 79 de kg la 53de kg cu ajutorul nutritionistului..si nicidecum cu soia, fara ulei fara carne si lactate. Tot ceea ce tu nu mananci este necesar sa mananci. Organismul tau cere si tu nu ii dai fix ce el are nevoie mai mult ca orice. Adica carne(proteine), lactate( vitamine) s.a.m.d. Daca chiar iti doresti sa slabesti o poti face cum am facut-o eu. Adica dimineata, ceva sanatos, 2 felii de paine prajita cu branza sau un iaurt cu 4-5 biscuiti digestivi..la pranz CARNE ( de pui fripta, de preferat piept de pui+o salataa) ..sau o ciorba de legume sanatoasa, facuta in casa, mai pe scurt..mancare gatita..slaba in grasimi. poti folosii in loc de ulei, uleiul de masline care nu contine grasimi, intre masa de pranz si cina, este obligatoriu sa ai o mica gustarica, o portocala, clementina ceva bogat in vitamina C. Seara.o salata de varza 1-2 cartofi fierti, natur, sanatos..Intelegi? Lasa prostiile de SOIA, si tigaia minune DRY COOKER, este o prostie...incearca sa renunti la prajeli si mergi mai mult pe ciorbe de legume, fructe, salata de fructe..lactate ( branza de vaca proaspata, iaurturi precum activia) mergi mai mult pe mancare gatita, preparata si slaba in grasimi..si in max 1 luna jum vei vedea rezultate superbe! Nu te mai chinuii cu soia si cu dry cooker, e o prostie! A, daca suporti si iti place gustul seara incearca sa bei si o cana de ceai verde antiadipos. Eu am slabit 8 kg in 6 sapt si cateva zile! Succes