| anonimuslove a întrebat:

Hei am 13 ani si menstruatia mi-a venit prima oara acum 1 an. Problema e ca de cateva luni imi tine din ce in ce mai putin. De data asta a tinut 2 zile. Mama zice ca se regleaza. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O menstruaţie NORMALĂ durează între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile!

O menstră sub 3 zile poate indica o eventuală afecţiune - deci, ar TREBUI să mergi la un control ginecologic!

Toate cele bune.

| BiancaByee80 a răspuns:

Mama ta are dreptate. Nu ti s-a reglat inca. Nu ai de ce sa iti faci griji happy

| Irinuk4You a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji.Ok mie abia mi-a venit acum o luna pe 2 si m-a tinut o saptamana.Nu fac pe experta, citeste aici:''Nu uita insa ca poate dura pana la doi ani de la prima menstruatie ca ciclul tau menstrual sa se regleze'' http://www.noifetele.ro/......nstruatie/ Al patrulea alineat unde scrie ''Nu mi-a venit, ce trebuie sa fac?'' citeste tot si poate mai gasesti pe site cate ceva numai bine!;)