| AlicEcila a întrebat:

Hei. Am 14 ani, nu am burtă, insa am soldurile foarte late... Daca imi iau blugi se cunosc, daca imi iau fuste, se observa raau... Par foarte grasa la picioare. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luisabeilala a răspuns:

Faci exercitii fizice :*

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca nu esti supraponderala nu ai ce face ---- nici macar prin practicarea unui sport nu se poate schimba conformatia bazinului! Conformatia fizica a unui individ este exprimarea exterioara a genelor sale---de aceea un individ are picioare mai lungi sau mai scurte decat ale altuia, de aceea un individ are bazinul mai lat sau mai ingust decat al altuia, de aceea un individ are ochi albastrii si nu caprui, de aceea un individ are nasul mai lung sau mai scurt decat al altuia, de aceea se intampla ca unii sa se nasca cu sase degete in loc de cinci, etc. etc.

| Florentina9210 a răspuns:

Sport!