| Anca123420 a întrebat:

Hei. Am citit ca vitamina A este buna pentru ten(mai ales in combaterea acneei) asa ca am mers la farmacie si am cumparat(sub forma de capsule moi). Are ceva daca le iau asa de capul meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Multe lucruri sunt bune pe acnee, în special vitamina A e buna pentru vedere. Încearcă sa mănânci morcovi, e mult mai sănătos.

Nu poți sa iei asa de capul tău suplimente de vitamine. Nu, nu și nu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pentru ca risti dereglari hormonale, risti sa te ingrasi si altele, mai bine mananca alimente ce contin vitamina A

| giony54 a răspuns:

Da, este buna, dar sa fie naturista ca sa nu aiba efect secundar.

Răspuns utilizator avertizat