| gongsterbeep a întrebat:

Azi mi-am cumparat de la farmacie lecitina. Cand am ajuns acasa am observat ca sunt sub forma de capsule invelite in ambalaj de plastic cred si au un lichid in ele. Cum le iau? Trebuie sa le inghit?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Acum am ieșit de la farmacie pentru că era în drumul meu.
Farmacista a zis că se ia o capsulă/zi, cu tot cu "plasticul" acela pentru că este digerabil. Cu apă.
Am uitat să întreb dacă înainte de masă sau după; dar cred că după (de regulă medicamentele îmbrăcate în "plastic" se iau după ce mănânci).

| gongsterbeep explică (pentru anonimg):

Multumesc mult!

| anonimg a răspuns (pentru gongsterbeep):

Cu plăcere!
Mulțumesc și eu pentru fundă; dar nu pentru ea am scris.
2 capsule/zi i-au persoanele adulte și sportivii.
Sănătate!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai prospectul in cutie. De-aia este pus acolo, pentru cei ca tine.

| Evolution a răspuns:

Salut, nu ti s-a spus la farmacie cum se administreaza sau nu ai prospectul acolo?
Trebuie sa fie acolo in ambalaj prospectul unde se specifica modul de administrare, continut, riscuri etc.
Succes!

| anonimg a răspuns:

Scrie aici denumirea completă a cutiei cumpărate, dar și vârsta ta, și ți se va spune cum să le iei.
Ori te poți duce la farmacie să întrebi (la oricare).
Sau dă-ne link cu licitina cumpărată:
https://www.google.com/......ps?/search
Dacă nu sunt eu pe aici, rog pe cineva să caute prospectul.

| Donsavas a răspuns:

Da,le iei asa cum sunt.

| Alexandrionelu a răspuns:

Lecitina e buna pentru memorie. Dacă și le baga acolo, nu te va uita niciodată laughing)

| gongsterbeep explică:

Acolo sa le bagi tu, retardatule!