| marihen a întrebat:

Hei, am o aluniță FOARTE mică (ca un vârf de ac, mă rog... puțin mai mare laughing ) pe față. Nu este ieșită, e în piele și mna, mă cam enervează. (pentru faptul că este acolo) Și aș vrea să o scot, dar habar n-am cum. Știu, bla bla, unele pot fi cancerigene, dar este foarte mică. Poate cauza ceva? Vreau să o scot, please, ce să fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O poti scoate chirurgical dar va ramane o cicatrice cu 2-3 mm mai mare decat ea (insa alba)