| artistu55 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor din partea voastra.Am 15 ani si am inceput sa ma rad pe gat.Problema este ca pe gat in partea dreapta am o alunita,relativ mica dar nu e in piele,este putin iesita din piele, adica este mai mare putin.In fine,oricum in lungime nu-i mare nici nu stiu daca are mai mult de0, 2-0,3 cm maxim, dar asta in lungime.Iar eu nu prea pot sa ma rad din cauza ei, pentru ca imi este frica sa nu o ranesc. Dupa ce terminam tot, pe tot gatul, taiam parul din jurul ei si pe ea cu o forfecuta.Ma gandisem intr-un timp sa mi-o scot dar dupa ramane cicatrice si tot nu pot sa ma rad normal, sau nu este asa. Aveti voi alte idei? Va rog, seriozitate.Multumesc anticipat si dau si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Mergi la dermatolog sa vezi de ce natura este alunita si daca se poate indeparta. Nu ramane cine stie ce cicatrice, si vei putea sa te barbieresti in siguranta dupa aceea.