| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am probleme cu glanda (hipo) iar azi vreau sa incerc sa fumez o țigare (din curiozitate) (nu am fumat niciodata). Credeți ca poate afecta mai rau si vreau sa va spun CA NU VREAU SA MA APUC. este vreo problema daca incerc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pai nu oi vrea tu, dar deja ai sanse destul de mari sa devii fumator chiar si fara sa aprinzi tigarea aia azi, doar prin modul in care gandesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi că așa se păcălesc toți, "fumez din curiozitate, nu vreau să mă apuc; A, hai că nu am devenit dependent deci nu o să fiu" și uite așa i-a prins dependența. Nu te apuca și îți spun eu din auzitelea că nici măcar nu te simți bine, lumea o face din anturaj, că e cool, că e șmecher, că ești mai cu valoare, că te împrietenești cu ăi fumători și așa se ajunge la dependență.

| GHoST013 a răspuns:

O tigara nu iti face cine stie ce dar sa nu-ti faci un obicei din asta.