| Cristi_Cristi_2000 a întrebat:

Salut, vreau sa ma apuc de fumat dar nu stiu care e senzatia si mie frica sa incerc fara sa stiu, imi poate spune cineva ce simpt atunci cand fumez, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fumatul nu numai că îmbolnăvește, ci și ucide.
Respectă-ți sănătatea, că nu o poți cumpăra în bani!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sa ametesti, o sa iti fie greata la inceput, o sa iti puta gura, ai sa ai un gust ca si cum ai fi mancat carbuni

| nico097 a răspuns:

Sa nu incerci ca cu greu te lasi, e din propria experienta eu nu a-si mai fuma in viata mea.

| Adrian0102 a răspuns:

Banuiesc ca nu ai mai mult de 14-15 ani, eu m-am apucat pe la vreo 10 ani de fumat dintr-o prostie, pot spune ca a fost anturajul ca mi se parea ceva cool sa ma ascund pe la colt sa fumezi si eu o tigara cu baieti. Fumez de vreo 10 ani si regret toata viata ca m-am apucat de fumat si nu sunt singurul. In timp creeaza dependenta ca un drog plus ca iti pui si sanatatea in pericol si nu mai zic de bani care ii cheltuiesc pe tigari as putea sa fac ceva mult mai util cu ei. Te sfatuiesc sa nu faci prostia sa te apuci de fumat.Si faza cu senzatia poti sa incerci sa tragi un fum doua sa te convingi cum e, dar sa ramai acolo sa pufai o togara, doua pe la saptamana daca chiar vrei sa incerci dar nu mai mult.

| Asce90 a răspuns:

Din tigara tragi fum, nu simti nimic placut.