| Florentina9210 a întrebat:

Hei, am si eu o intrebare si as dori mai multe sfaturi. Nu stiu cum sa incep, ma confrunt de 4 ani cu o senzatie destul de ciudata sa zic asa. Cand trebuie sa ies in lume sa fac ceva brusc am palpitatii, imi este rau, am o stare in care nu as vrea sa fac nimic. Cand ies pe drum si merg incep sa dispara aceste probleme sa zic asa. Si cand ajung acasa am o durere de cap de fiecare data, iau o pastila si imi trece. Nu stiu ce am, cineva mi-a spus ca ar fi depresie, anxietate. Momentan iau un supliment de care am auzit ca ar fi foarte bun Rhodiolin. Ceva sfaturi mi-ati putea da? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este vorba de anxietate. Nu este depresie. Durerea de cap este cauzata de stres, care la randul lui este cauzat de anxietate.
Rhodiolin te poate ajuta in cazul in care ai lipsa de minerale si vitamine (cele care previn aparitia stresului), dar daca nu ai lipsuri nu va ajuta.
Cel mai bine ar fi sa merg la un psiholog. Acolo vei invata diverse tehnici pentru a combate aceste stari. Sau macar pentru a le imbunatati.

| Florentina9210 explică (pentru OoBunnyoO):

Asa ziceam si eu. La psiholog voi merge dar intai sa urmez cura de 3 luni cu Rhodiolin, poate o sa ma ajute si nu o sa mai fie necesara vizita la psiholog.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Draghici_Nicu_1972 a răspuns:

Ca. să. îţi. dispară. aceasta. senzatie. trebuie. da. fi. indiferenta. lasi. sa. mergi.te. rog. nu. ma. lua. atitea. pastile. pentru. ca. o. să. îţi. cauzeze. dar. eu. te. invit. sa. iesi. cu. mine. si. ai. sa. vezi. ca. această. senzaţie. dispare. dacă. simţi. Ca. ai. pe. cineva. pe. care. sa. te. bazezi ai. departe.
si. tw.

| doctorandus a răspuns (pentru Draghici_Nicu_1972):

La 43 de ani sigur ca vrei sa iesi cu adolescente, libidinosule.

| Florentina9210 explică (pentru Draghici_Nicu_1972):

In primul rand am inteles doar partial ce ai scris, si in al doilea rand am impresia ca tu esti vreun pedofil. La varsta ta, sa ii ceri unei adolescente sa iasa cu dumneata e cam grav.